Genel · Motivasyon

HAYATA SEYİRCİ KALMA!

Hey sen!
Yaklaş! Yakından bak. Daha da yaklaş…
Bu gördüğün yazılar, bu harfler bu cümleler… Sana da bana da, Mevlana’ya Yunus Emre’ye Edison’a Einstein’a aynı mesafedeler. Şimdi tekrar bak hatta dokun harflere.

Dünyayı titreten insanlarla aynı mesafedeler sana, hiç bir farkın yok öncekilerden. Türlü bahanelerle bu gerçekten ne kadar kaçsanda bunlar gerçekler. Senin de bir beynin var tıpkı onlar gibi. Sana bir sır veriyim mi? Senin onlardan hiç bir farkın yok . Ancak sen çeşitli bahanelerin arkasına sığınarak kendini küçültüp basitleştiriyorsun. Tek fark bu!

Sen küçülünce harfler büyüyor, yazılar büyüyor, yazarlar ressamlar büyüyor gözünde. Sen küçülünce sokak büyüyor,  semt büyüyor, şehir büyüyor belki kıçı kırık bir sınav bile kocaman bir dert oluyor gözünde. Şimdi her şeyi bir kenara at unut bütün  ön yargıları sil at. Ve yalnızca bir şeye inan, sen yaratılmış her şeyden en büyüksün! Sen inandıktan sonra üstesinden gelemeyeceğin ne olabilir ki?

Kendine inanmalısın, hayallerine inanmalısın. Bir gün o günün senin günün olacağına inanmalısın!

Yapabilirsin! Hayallerin var belki şuan çok uzak olduğunu sandığın, kimsenin inanmadığı… Boşversene, onlar senin hayallerin ve sen inandığın için varlar. Hedefine ulaşmak başarmak mümkün! O kadar çok istemeli çaba göstermeli inanmalısın ki zamanla göreceksin etrafındakiler bile senin başaracağına inanacaklar.

Senin hayalin senin hedefin!Sorumlulukları üstlenmeli tüm inancınla sarılmalısın. Defalarca dibe batsan da tekrar zirveye çıkmayı bileceksin! Hayatta kimseye hiçbir şey kanıtlamak zorunda değilsin, kendin dışında.

Kendine inanmaya, hayallerin için çabalamaya başlayana dek bir hayatın olmayacak. Hayat devam edecek ve sen yalnızca seyirci kalacaksın...

 

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s